סקי מים – הספורט

אוהבים לבלות? מתחשק לכם לשבור את השגרה, ליהנות בצורה קצת שונה ולהכיר ענף ספורט יוצא דופן ומאתגר? הנה 10 עובדות על סקי מים ששווה לדעת:

וויקבורד

1. ענף סקי המים הוא אחד מענפי הספורט הימי הפופולאריים ביותר בעולם. מיליוני אנשים בכל רחבי העולם, וגם כאן בישראל, נהנים מפעילות סקי מים באופן קבוע.

2. סקי המים הומצא לפני כמאה שנים. הרעיון היה פשוט – לקחת את המגלשיים מעולם סקי השלג, ולגלוש בעזרתם על המים. במקום לגלוש באמצעות כוח הכבידה – בסקי מים הגולשים נעזרים בכוח ממונע שמקדם את הגולש, כמו סירת מנוע או כבל חשמלי.

3. סקי מים מבוצע בדרך כלל במקווי מים שקטים יחסית, כמו אגמים, נהרות, מפרצי ים מוגנים, או אגמים מלאכותיים.

4. בגלישה עם סירת מנוע – היא גוררת את הגולש במהירות רבה. המהירות של הגולשים המתחילים היא 25-35 קילומטרים וכאשר מתקדמים מגיעים גם למהירויות של 50 קילומטרים לשעה ומעלה. יש גם גולשים שמוותרים על המגלשיים ובוחרים לגלוש ברגליים יחפות, מה שמחייב את הסירה לנוע במהירות גבוהה מאוד של 60-100 קילומטר בשעה.

5. בגלישה בכבל חשמלי המהירות משתנה בהתאם למגלש ולגולש, כאשר המפעיל שולט בה באמצעות הכבל. בגלישת ווייקבורד המהירות היא סביב 30 קמ״ש, אך ניתן להפחיתה בעבור מתחילים. בגלישת סלאלום  המהירות היא 45-60 קמ"ש בהתאם למיומנות ומשקל הגולש.

6. כיום פועלים ברחבי העולם עשרות אתרי סקי מים באגמים מלאכותיים – בעזרת כבל חשמלי מיוחד. הכבל ב-  LAKE TLV הוא מהמתקדמים ביותר בעולם.

DCIM100GOPRO

7. גולשי סקי מתחילים בדרך כלל בגלישה על שני מגלשיים ולאחר מכן גולשים מתקדמים עוברים בדרך כלל למגלש בודד. במקור, יוצרו המגלשיים מעץ, אבל כיום הם מיוצרים מחומרים מיוחדים, בטכנולוגיות מתקדמות מאוד. אתם מוזמנים להכיר פה את סוגי המגלשיים הפופולריים – קישור לעמוד המונחים.

8. הפעילים בענף סקי המים מתחלקים לחובבים שנהנים מהפעילות המהנה – ולספורטאים מקצועיים – שמתחרים בתחרויות שונות לאורך השנה. התחרויות מתקיימות במספר ענפים שונים, כמו סלאלום, פעלולים, קפיצות ועוד.

9. בישראל, ענף סקי המים פעיל כבר עשרות שנים, כאשר בתחילה הוא היה מרוכז באגם הכנרת ובמפרץ אילת. האגם בפארק מנחם בגין בתל אביב החל לפעול בשנת 1989 וחודש שוב בשנת 2013 באמצעות טכנולוגיות ומתקנים מתקדמים, שהפכו אותו לאחד האיכותיים ביותר בעולם.

10. בישראל, גולשים באופן קבוע מאות גולשים מקצועיים, שמגיעים להישגים גבוהים בתחרויות בעולם. בנוסף עוד עשרות אלפי גולשים חובבים נוהגים לגלוש בקביעות וליהנות מאחד מענפי הספורט המרגשים והמהנים ביותר שקיימים.

תגיות: סקי מים בכבלים, סקייטבורד, קרבר, סקי מים, סקי מים תל אביב, סקי בכבלים, סקי מים, סקי כבלים, אקסטרים, אקסטרים במרכז, אקסטרים תל אביב, אקסטרים בארץ, מתקני אקסטרים, אקסטרים גלישה, אקסטרים ספורט.

פארק מנחם בגין (פארק דרום), תל אביב

הירשם לרשימת התפוצה

שעות פתיחה:

שעות פתיחה:
ראשון 10:00-22:00
שני 10:00-18:00
שלישי סגור
רביעי סגור
חמישי 12:00-22:00
חדש חדש >>> כרטיסיית לילה 5 ניקובים ב350 בלבד לגלאי 16 ומעלה מהשעה 20:00
שישי 10:00-16:00
שבת  10:00-17:00

מבצע שישי שבת בוקר למזמינים בשעתיים הראשונות שעת גלישה אחת ב 75 ₪
חייבים להתקשר להזמין בכל ימות השבוע גם חברי מועדון
037208808

זמני קבלת קהל משתנים במהלך השבוע ולכן חובה להתקשר להזמין מקום מראש. עדכון השעות בסטורי או באינסגרם

שעת גלישה:

שעה ראשונה – 110 ש"ח

שעתיים – 170 ש"ח

סקי פס יומי – 350 ש"ח

השכרת וויקבורד – 20 ש"ח

יש לתאם הגעה מראש!

כדאי להתעדכן בעמוד האינסטגרם שלנו על המבצעים המשתנים

דילוג לתוכן