מי אנחנו

האהבה לסקי המים מורגשת בכל פינה ב-LAKE TLV ולא במקרה. את המקום מנהלת משפחה שספורט המים זורם בדמה. הכירו את משפחת קוך – האנשים שמאחורי LAKE TLV

2

בעבור הצוות ב-LAKE TLV השהות במתחם היא הרבה יותר מעבודה – מדובר בדרך חיים.  את LAKE TLV מנהלת משפחת קוך – משפחה ישראלית, מלח הארץ, שהאהבה לספורט המים טבועה בדמה.

הקשר של המשפחה לענף החל עוד בשנות ה-70. סב המשפחה, יוסק'ה קוך, תושב רמת גן, בנה לעצמו סירה עם מנוע 40 כוחות סוס. במשך שנים הוא גרר אותה לכינרת – ואימן בעצמו את אורי וטלי, שני ילדיו, בגלישה. "האימונים כללו התעוררות לפני השמש", נזכר אורי, "והגעה לחוף 'המושבה כנרת', עדיין לפני השמש, גלישה לאורך שעות רבות – וחוזר חלילה. האווירה הייתה פסטורלית. באותן שנים רק משוגעים עשו סקי מים בכנרת".

וכך, בחוף לא מוסדר, ליד קברה של רחל המשוררת, קם לו בהדרגה הענף ישראלי חדש שצבר עוד ועוד חובבים – ובסופו של דבר אף הוקמה התאחדות סקי המים בישראל. בחלוף השנים, המסגרת התמסדה וזוג האחים אורי וטלי השתתף וזכה בתחרויות בארץ ובחו"ל. המסורת של "שבת בכנרת" דבקה במשפחה גם כאשר נולדו הנכדים, שכבר כשהיו בני חמש נכנסו למים, מסירה אחרת – אך לשם אותה מטרה – סקי מים מאהבה.

מטבע הדברים, כשהאגם בתל אביב החל לפעול, בני המשפחה הרבו לפקוד אותו. כאשר יצא מכרז לניהול מחודש של המקום – החליטה המשפחה להסתער על הפרוייקט. "כל חיינו עסקנו בסקי מים בכבלים ויש לנו רצון לפתח בארץ את הענף", הם מסבירים. וכך, בשנת 2013 עבר האתר להנהלת משפחת קוך. תחת ידיה עבר האגם היפהפה שיפוץ מקיף ומתיחת פנים, שהפכו אותו לאחד מאתרי סקי המים המובילים בעולם.

מתחברים לכבלים

האגם המחודש עבר שדרוגים רבים. "ייבאנו והתקנו מערכת חדשה, המתקדמת מסוגה בעולם, תוצרת Rixen גרמניה", מספרים בני המשפחה, "המתקן מורכב מחמישה עמודים שמאפשרים גלישה חלקה ובטוחה יותר מבעבר. גובהו של הכבל רב יותר ולכן אפשר לבצע תרגילים שונים שלא התאפשרו במתקן הקודם. מערכת השליטה של הכבל מבטיחה בקרה אישית על הגולשים. בנוסף, הקמנו מכשולים (מקפצות, סליידרים וכו') שמספקים אתגר לגולשים המתחילים והמקצועיים כאחד. כמו כן הציוד כולו הוחלף. נקנו מגלשיים, ווייקבורדים, חליפות ציפה וקסדות שמתאימים לגולשים בכל הרמות".

מלבד שדרוג חווית הגלישה, גם סביבת המתקן עברה שיפוץ מקיף. "הוקם בית קפה-בר, שודרגו השירותים, המקלחות והמלתחות, כדי לספק חוויה של פינוק, ולא רק של ספורט", הם מספרים, "הוספנו לוקרים לשמירת חפצים ופינת טלוויזיה – המדשאה החיצונית שודרגה וכעת היא מוצלת ויש בה אוהל ענק שמתאים לקבוצות ואת הדשא מילאנו בפינות ישיבה.
אנחנו מתכננים להמשיך בשדרוגים, להעמיק את האגם, להחליף את מימיו ועוד".

מצטרפים למועדון

כדי לתת מענה לאלפי הספורטאים הפעילים בענף, המקצוענים, החובבים והמתחילים, פועלת במקום מערכת מסודרת להכשרת מדריכים ומפעילים שמסוגלים ללמד את כל שכבות הגיל, בכל רמות הגלישה ובכל סוגי המגלשים.  כמו כן הוקם מועדון ווייקבורד לילדים ונשים, נפתחו קייטנות לילדים ובמקום נערכים בקביעות אירועים פרטיים, ימי פעילות לחברות, מסיבות, תחרויות והופעות ראווה.

"המטרה שלנו היא להמשיך ולפתח את ענף סקי המים בישראל", מסכמים בני משפחת קוך, "אנו נרגשים לראות את הענף ממשיך להתרחב וצובר מעריצים מכל שכבות הגיל ומכל הארץ. חוץ מזה, אנחנו מאמינים שהאגם יהפוך למקום עלייה לרגל של גולשי סקי המים בעולם. יש מיליוני גולשים חובבים בעולם, השילוב המנצח של המיקום, מזג האוויר הישראלי והמתקן החדיש יוצרים אווירה מחשמלת – שיכולה להביא אותם לכאן לבילוי ולנופש".

אז כשאתם מגיעים ל-LAKE TLV, רגע לפני שאתם מתחברים לכבל, כשאתם מזמינים קפה, או אוכל במסעדה מתרווחים עם דרינק בפינות הישיבה, מול מראה האגם בשקיעה, בואו להגיד שלום לבני משפחת קוך שבמקום. ההנאה של כל מבקר ומבקר מספורט המים – מעלה חיוך על פניהם בכל יום מחדש. גלישה נעימה!

פארק מנחם בגין (פארק דרום), תל אביב

הירשם לרשימת התפוצה

שעות פתיחה:

שעות פתיחה:
ראשון 10:00-18:00
שני 10:00-18:00
שלישי 10:00-18:00
רביעי 10:00-18:00
חמישי 10:00-18:00
שישי 10:00-16:00
שבת  10:00-17:00

מבצע שישי שבת בוקר למזמינים בשעתיים הראשונות שעת גלישה אחת ב 75 ₪
חייבים להתקשר להזמין בכל ימות השבוע גם חברי מועדון
037208808

זמני קבלת קהל משתנים במהלך השבוע ולכן חובה להתקשר להזמין מקום מראש. עדכון השעות בסטורי או באינסגרם

שעת גלישה:

שעה ראשונה – 110 ש"ח

שעתיים – 170 ש"ח

סקי פס יומי – 350 ש"ח

השכרת וויקבורד – 20 ש"ח

יש לתאם הגעה מראש!

כדאי להתעדכן בעמוד האינסטגרם שלנו על המבצעים המשתנים

דילוג לתוכן